Kdo pobira kapital ljudskega nezadovoljstva?
V Cankarjevem domu se je v četrtek 31. januarja zvečer, zbrala pisana druščina ljudi, ki so vsak na svoj način, skušali pobrati „kapital“ ljudskega nezadovoljstva z domačo politiko. Pod okriljem Vena Tauferja in vrha pisateljskega društva, so se na odru in govornici menjali ljudje kot so Spomenka Hribar, France Bučar, Peter Kovačič Peršin, Tone Peršak, Miha Butara, Igor Koršič, Jože Pirjevec, Matjaž Hanžek...
Razumem, da so nezadovoljni s stanjem v državi, razumem, da je pri nas marsikaj narobe, razumem, da so razmere nekatere pripeljale do roba potrpljenja, ampak tega, kaj so v Cankarjevem domu počeli ti ljudje... ne razumem.
Najprej sem se vprašal, kako lahko taka srenja nagovori mene in meni podobno misleče? Odgovor je bil takojšen, nedvomen in jasen, ne more me! Zakaj? Zato, ker so ti ljudje, posredno in neposredno, prav tako odgovorni za današnje stanje, kot trenutni nosilci oblasti. Še več, prepričan sem, da so del problema proti kateremu zdaj skušajo nastopati in iz njega vleči politični kapital. Stanje v katerem smo, se ni začelo z zadnjimi volitvami, začelo se je bistveno prej, korenine pa so v Demosu in kar nekaj nezadovoljnežev v Cankarjevem domu, je iz časov Demosa...
Najbolj krepke izjave se je kajpak znebila Spomenka Hribar, ki je izjavila: „Desnica je pravi in edini naslednik boljševizma iz prejšnjega sistema." Le še to je manjkalo, da bi rekla, da se je desnica po koncu druge svetovne vojne brez procesov v različnih breznih naše države, kar samo postrelila...
Remzo Skenderović (pa kdo je ta človek) je izrazil skrito skrb, ki je jasno pokazala, koga v Cankarjevem domu pravzaprav nočejo, ko je izjavil: „Dosledno bi morali tudi ločiti Cerkev od države.“ Gospodu Skenderoviću moram povedati, da je v Sloveniji to že skoraj uspelo. Po najnovejši primerjalni religijski raziskavi, v Sloveniji v Boga veruje le še 37 odstotkov ljudi, v to, da je nekaj, kar nas presega nad nami, pa dobrih 45 odstotkov. In Cerkev sploh nima vseh 37 odstotkov. Govorjenje o ločitvi je torej nesmiselno, ker je ločitev več kot radikalna...
Ne bom komentiral vseh izjav (z nekaterimi se tudi strinjam), vendar pa me druščina zbrana v slovenskem hramu kulture, le utrjuje v prepričanju, da bo treba bolj radikalno braniti svoja stališča. Iz preprostega razloga, ker njihova stališča ne morejo biti moja stališča. In ker je ta država tudi moja. Zato je, že zaradi svojih otrok, ne morem zgolj prepustiti različnim uležanim kvazi levičarjem.
Če bi se, po ne vem kakšni nesreči, omenjena druščina znašla na oblasti, nam Bog pomagaj! Glede na izrazoslovje in ideje, ki so jih trosili, zapori ne bodo dovolj veliki in najbolj plačani poklic bo nedvomno paznik v kakšnem taborišču za katolike...
14 komentarjev
Komentar from: babica [Obiskovalec]
Komentar from: jozeb [Član]
Spoštovana babica!
Jaz sem se vprašal tudi, komu od njih bi zaupal glas na volitvah? In ga nisem našel.
Bučar... ja, še enkrat bi podprl Jankovića, kar ne morem verjet...
Komentar from: branko [Obiskovalec]
Sem prepričan, da nas je več kot kažejo raziskave. Samo preveč prestrašeni smo in se držimo v anonimnosti. Ni sramota biti KATOLIČAN, SLOVENEC IN NEKOMUNIST.
Pisatelj PAHOR je dejal, da biti ponosen na svoj narod še ne pomeni biti nacionalist in nestrpnež.
Rabimo take kot si ti Jože zato, da spodbujajo našo aktivnost.Imamo pravico in dolžnost mirno in dostojanstveno izrazit naše mnenje.
ŽELIM VSEM VEČ KORAJŽE ZA JAVNO DELOVANJE. TO JE NAŠA DOLŽNOST IN PRAVICA.
Komentar from: Žagz [Obiskovalec]
Moram reči, da se pa tokrat popolnoma strinjam z Bartoljem. Ta farsa v Cankarjevem domu ni pa ničemur podobna. Popolnoma drži:
''Zato, ker so ti ljudje, posredno in neposredno, prav tako odgovorni za današnje stanje, kot trenutni nosilci oblasti. Še več, prepričan sem, da so del problema proti kateremu zdaj skušajo nastopati in iz njega vleči politični kapital. ''
Čista resnica.
No, o tistem glede ločitve Cerkve in države, se ne strinjam. Nevem, koliko je realen procent, a recimo, da je katolikov v Sloveniji po tem takem 20% (17% pa je potemanjbrž ostalih monoteistov), upoštevajoč da Cerkev v dobi iz proračuna 2 milijonske Slovenije 10X več na leto kot v 40 milijonski Poljski vse verske skupnosti skupaj, da o raznih vikariatih in državnim (Slovenije, ne Vatikana) prispevkom za ''plače'' duhovnikom, da o raznih članih OpusDei, malteških vitezih, jezuitih in ostalih vatikanskih agenturah, s katerimi je prestreljena slovenska državna administracije, ne govorimo, to pomeni, da gre za hiper priviligirano manjšino. In ta se en vzdržuje sama, ampak preko zlizanosti z državo in prisesanostjo na proračun.
Dokler ne bo preklican vatikanski sporazum in sklenjen tak, ki bo v korist Slovenije, ter sprejet zakon o prepovedi državnega financiranja RKC, o kakršni koli ločitvi Cerkve od države v Sloveniji ne moremo govoriti.
In to je dejansko problem tega zbora v Cankarjevem domu, zdaj hočejo privatizirati proteste ravno ti kvazi-levičarji, ki so v preteklosti najbolj držali Cerkvi vrečo. Čeprav se prodajajao za levičarje.
Komentar from: jozeb [Član]
Cerkev in država sta pri nas že davno ločena...
Komentar from: Žagz [Obiskovalec]
''Cerkev in država sta pri nas že davno ločena... ''
Jože, to je stvar percepcije. Z vašega zornega kota je najbrž ločitev vzpostavljena, kadar država ne omejuje delovanja Cerkve, za koga drugega pa morda, kadar Vatikan ne more vplivati na notranje-politične razmere Slovenije.
Komentar from: jozeb [Član]
Za Vatikan nikoli nismo bili toliko pomembni, da bi imeli svojega kardinala. In lahko bi povedal, kako Vatikan vpliva na notranje politične razmere pri nas. Jaz tega vpliva enostavno ne vidim...
Komentar from: babica2 [Obiskovalec]
kaj pa urivanje"male al kaide"v slovenski prostor finančno i kakor politično tudi.
Komentar from: jozeb [Član]
Eh, marjetka res bi vam enkrat privoščil, za en dan doživet al kaido in jo potem primerjat z našim stanjem.
Komentar from: Nik [Obiskovalec]
Popolne neumnosti.
Komentar from: jozeb [Član]
Tehten komentar Nik, ni kaj. Vreden akademika!
Komentar from: AndrejM [Obiskovalec]
V bistvu bi lahko gospe in gospode kot so Spomenka Hribar, France Bučar, Dušan Keber in podobni lahko imenovali leva protiutež Zboru za republiko. In nič več. Sicer je lepo, legalno in legitimno, da povedo svoje mnenje. Kot ZZR. Protesti, tisti tapravi, so namenjeni obema t.i. elitama, levi in desni. In če se bo iz teh protestov oblikovala kakšna politična stranka, kjer bodo vzvode obvladovali isti ljudje kot sedaj, večina prebivalstva še vedno ne bo imeli nikogar, ki bi ga volila.
Komentar from: jozeb [Član]
E, pa smo prišli do bistva Andrej!
Protesti do zdaj niso uspeli oblikovati nekega jedra, ki bi se lahko jasno postavilo proti levim in desnim elitam. In zdaj tete in strici v Cankarjevem domu, to delajo namesto njih. Kar je narobe!
Komentar from: Žagz [Obiskovalec]
Dejansko ima AndrejM prav, protesti so proti skorumpiranim politikom, tako na levi kot na desni, tudi tile iz Cankarjevega doma so sodelovali pri tem, da se je perspektivna srednje-evropska država v 20 letih degeneriaral v vatikanski banana protektorat.
Baje se celo mislijo sliniti na protestih, konkretno na 3. Vseslovenski ljudski vstaji. Tam bodo gotovo izžvižgani, saj nimajo nobeni politiki, ki so zadnjih 20 let imeli škarje in platno v rokah, tja ne spadajo.
Res je tudi, da gre za zrcalno sliko razvpitega ''Zbora za korupcijo''. S tem se popolnoma strinjam, zato tudi predlagam, da se naj tile iz Cankarjevega doma udeležijo mitinga ''resnice'' ob 11-ih in se naj ne svetijo na Vstaji ob 3-h.
Form is loading...
Podobno, kot vi Jože, se je sinoči v POGLEDIH spraševal tudi Slak.
Mislim, da so ti starčki (nekateri zgledajo že prav nebogljeni, Bučar), naredili medvedjo uslugo vseslovenski vstaji, saj jo delajo smešno in neverodostojno. Resnice le ni tako lahko zakriti in ljudje smo vedno bolj osveščeni. To se kaže v tem, da se tem večnim "pravičnikom" vedno več podvigov "sfiži". Upam, da se bo tako nadaljevalo.
TREBA JE UPATI NA BOLJŠE IN MOLITI !!!