Borci spet urejajo politiko
V Sloveniji imamo interesno združenje, ki vztrajno izreka politične sodbe in skuša vplivati, da bi se politika ravnala po njihovem diktatu. To seveda ni Združenja soških ribičev ali morda fan klub Damjana Murka, ampak Zveza združenj borcev NOB, kjer so zbrani nekateri najbolj privilegirani slovenski upokojenci.
Ti še kar ne morejo dojeti, da je čas, ko je bilo treba za odločanje o nekem problemu vprašati za njihovo mnenja, že davno minil. Še več, danes delujejo kot relikt naše totalitarne preteklosti, ki nikakor ne more dojeti, da že 20 let živimo v drugačni, demokratični družbi, kjer imamo o problemih različna mnenja.
Velike besede o usodnosti predsedniških volitev, ki so pred nami, tako izpadejo ceneno demagoško, v želji aktivacije svojega članstva, da ja ne bi podprlo kakega drugega kandidata kot ga je izbral njihov predsednik v navezi s sosedom iz Murgelj. Vodstvo ZZB NOB torej ne zaupa svojemu članstvu, kajti vedno znova jim mora naznaniti, koga morajo podpreti. Morda gre v tem primeru tudi za naravno potrebo, saj je znano, da ljudje v poznih letih marsikaj pozabijo…
Predsednik ZZB NOB Janez Stanovnik močno pretirava o pomenu tokratnih predsedniških volitev. Vloga predsednika naše države je pač bolj ali manj protokolarna, obrobna, vezana na medije in glas v javnosti. Kako bi torej te volitve lahko bile plebiscitarne? Morda zgolj v tem, da ima Stanovnik v mislih Türkovo zmago v prvem krogu? Tudi če bi se to zgodilo, je dosedanji predsednik dokazal, da nam njegovo dojemanje več razrednih politik ne more več prav škodovati.
Morda tu le še misel o tem, zakaj borci vedno pridejo na prve strani časopisov in v osrednje termine radijskih in televizijskih dnevnikov. Kakšne zasluge imajo, da njihova podpora nekemu predsedniškemu kandidatu ali politični opciji zanima toliko ljudi? Zakaj se recimo javnost razburja, če se v kakšnih obrobnih Cerkvenih oznanilih najde kakšna misel o politiki, če pa »brko« s svojimi dediji sestankuje in razpravlja o politični situaciji z varčevalnimi ukrepi, pa je to sprejeto kot relevantno dejanje? Zakaj gre v prvem primeru za zlorabo politike, za politikantstvo, v drugem pa za javno podporo političnemu kandidatu ali primerni stranki? Kaj ljudje ne vidijo, da le zastopajo svoje privilegije in podpirajo vedno tistega, ki jim največ ponudi?
Najbolj »močna« pa je seveda naslednja Stanovnikova trditev: "Jaz ne delim družbe na levico in desnico, levica je nosilec moralnih vrednot, ki so bile potrjene v NOB-ju in za te moralne vrednote gre." Če so to moralne vrednote, ki so nas pripeljale v totalitarizem, kjer so bile grobo kršene človekove pravice, kjer ni bilo spoštovanja osebne lastnine, kjer je bila dovoljena le ena stranka in slišana le prirejena »resnica«, če gre za vrednote, ki so nas pahnile za železno zaveso, kjer je sodstvo delovalo po ukazu politike, na vrhu katere pa je bil »aristokratski« diktator, ki se je po svetu prevažal z ladjo in ki je vzel državo za svoj fevd…, potem se vam tovariš Stanovnik za te vrednote lepo zahvaljujem. Naj odidejo že enkrat na smetišče zgodovine!
1 komentar
Komentar from: Meligo [Obiskovalec]
Form is loading...
Strinjam se s Stanovnikom v tistem delu kjer pravi, da gre za plebiscitarne volitve. Gre namreč za to ali bomo še obstali ali nas bo pa janšistično klero fašistična klika vrnila v čas pred letom 1914! Za to namreč gre. Državo in državljane jemlje JJ kot plen. Za njim stojita domobranska klika kot Cia. On le izvaja njihove načte in noro kasira! na koncu bo pobegnil v avstralijo.
Menim, da navajaš v članku napačne argumentacije.