Kumer: Za krizo odgovorni koalicijski odpadniki, opozicija in ljubljanski nadškof
Pa saj ne morem verjeti, kar berem… Vodja poslanske skupine nekdanje Partije, bi si želel nazaj v totalitarne čase. V tiste, kjer so se vsi vedno strinjali, kjer ni bilo opozicije, Cerkev pa je bila varno spravljena v zakristije. Kako naj si drugače razlagam užaljeno pleteničenje o tem, kako so vsi drugi krivi, njih pa nihče ne razume in nima rad. Kumer je kot Kalimero: »To je krivica!«
Če banka pridela milijonsko izgubo ali je lahko kriv delavec na blagajni? Ali je za zgubo morda kriv celo komitent banke? Ne za izgubo je vedno odgovorno vodstvo. SD bo morala pomesti pred svojim pragom in ugotoviti, da nas njihovo cincanje in nedejavnost stanejo preveč. Pahorju naj nekdo vendar že pove, da nas vsak dan, ko je na oblasti stane denar, ki ga bodo morali odplačevati naši otroci. Ne more biti za nedejanja vlade kriva opozicija. Saj vendar ne odloča. Prav tako je zelo debela tista, da je za krizo odgovoren nadškof. Kako pa? Ima kakšne vzvode državne oblasti? Po tej logiki smo tudi tisti, ki kritično pišemo o vladi, verjetno česa krivi. Vsaj tega, da jih ne ljubimo…
Krčevito pahorjansko oklepanje oblasti za vsako ceno in kumrovsko valjenje krivde na druge, se bo kot bumerang vrnilo in nekdanja Partija bo po volitvah le še obrobna strančica na slovenskem političnem nebu. Volivci smo (končno) spoznali, da zdajšnja vladajoča nomenklatura ne zna vladati. Da je nesposobna, skregana in da ji je od vsega najmanj za javno dobro. Prepričan sem, da bi četica političnih naturščikov enako uspešno vodila našo politično barko, kot jo vodi Jaz, Borut! In trmasto oklepanje oblasti v tem trenutku, ko so se nekdanji Partiji odpovedali celo nekdanji Skojevci, meni osebno pove samo to, da so njihove plače očitno dobre in se jih je treba oklepati čimdlje…
Še nekaj bi rad zapisal. Zdaj, ko je premier z aktualnimi ministri (od katerih eden že zaseda dva položaja, zdaj pa prevzema še tretjega) nadomestil odstopljene ministrice, se je pokazalo, da je vladni orkester očitno enako dober tudi, če glasbeniki igrajo več inštrumentov. Vrhunsko seveda. Zakaj bi torej prisegali na orkester, če nam Pahor z oktetom ali nonetom, lahko zaigra (politično) simfonijo…?
No feedback yet
Form is loading...